Упродовж 19–27 червня 2025 р. у змішаному форматі працювала Екзаменаційна комісія для проведення атестації здобувачів вищої освіти – випускників за освітнім рівнем бакалавра спеціальності 231 Соціальна робота денної та заочної форм навчання.
До складу ЕК увійшли:
голова комісії: Сабат Надія Володимирівна – кандидат педагогічних наук, доцент;
члени комісії: Зозуляк-Случик Роксоляна Василівна – доктор педагогічних наук, професор; Михайлишин Галина Йосипівна – доктор філософських наук, професор; Бойко Любов Володимирівна – директор Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Лисецької селищної ради (роботодавець);
секретар комісії: Пащак Софія Олександрівна – старший лаборант кафедри.
Засідання комісії традиційно розпочиналися хвилиною мовчання на вшанування пам’яті загиблих українців – військових і цивільних – унаслідок збройної агресії рф. Із вступним словом до присутніх зверталася голова комісії, яка акцентувала на ролі соціальної роботи у відбудові соціального капіталу України, наголошувала на важливості збереження академічної доброчесності та самореалізації в професії. Правила складання екзамену в очно-дистанційному форматі нагадувала екзаменаторка професорка Роксоляна Зозуляк-Случик. Секретар комісії здійснювала ідентифікацію студентів, супровід технічного процесу та надання доступу до екзаменаційних білетів.
Цьогорічна атестація передбачала комплексну перевірку фахової підготовки здобувачів – у формі кваліфікаційного іспиту та публічного захисту кваліфікаційних робіт. Тематика студентських досліджень засвідчила як високий рівень академічної зрілості здобувачів, так і орієнтацію на сучасні виклики українського суспільства. Зокрема, були представлені кваліфікаційні роботи за такими науково-прикладними напрямами: діяльність соціального працівника в умовах війни та післявоєнної відбудови; соціальна інклюзія та робота з уразливими групами; соціальна підтримка дітей, молоді, сім’ї; цифровізація та інновації в соціальній роботі; професійна етика, саморефлексія, вигорання та ін.
Доповідачі на належному рівні представили результати своїх досліджень і дали відповіді на уточнюючі запитання щодо змісту роботи. Випускники продемонстрували не лише знання теоретичних засад соціальної роботи, а й уміння критично осмислювати проблемні соціальні ситуації, моделювати інтервенції та презентувати результати власних емпіричних досліджень. Екзаменаційною комісією відзначено практичну цінність і результативність досліджень, зокрема їхню апробацію на наукових конференціях різних рівнів, реалізацію окремих розробок у соціальних установах.
Здобувачі достатньо повно відповідали на запитання комісії, брали участь у науковій дискусії, обґрунтовували актуальність і достовірність обраних методів дослідження. Члени ЕК, зокрема, відзначили змістовне розкриття питань екзаменаційного білета і високий рівень захисту кваліфікаційної роботи студенток Соломії Бачинської (СР-41), Ганни Голубош (СРз-41) як приклад ґрунтовного дослідження з високим ступенем практичної значущості.
Щиро вітаємо випускників освітньо-професійної програми «Соціальна робота» з успішним завершенням важливого етапу професійного становлення! Бажаємо подальших наукових і професійних здобутків, готовності працювати задля гуманізації суспільства й відновлення соціальної справедливості. Запрошуємо до навчання в магістратурі та продовження наукового пошуку!