VІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Розвивальний потенціал сучасної соціальної роботи: методологія та технології»

   10-11 березня 2023 року доцентка кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Лідія Тимків взяла участь у щорічній науково-практичній конференції, яка проводиться кожної весни кафедрою соціальної роботи факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Метою конференції є обмін  сучасним досвідом широкого кола представників науково-педагогічної спільноти, волонтерських організацій та недержавних структур, фахівців з соціальної роботи, а також ознайомлення із здобутками провідних міжнародних установ та закладів у сфері соціальної роботи.

   Учасниками конференції (модератор – завідувач кафедри соціальної роботи КНУ ім. Т. Шевченка Л. Люта) обговорювалися такі важливі питання, як: розробки та впровадження розвивальних технологій у роботі з різними категоріями клієнтів, у т.ч. й ВПО; розвитку особистості соціального працівника; психологічних особливостей клієнтських груп загалом, в умовах війни та карантинних заходів, зокрема; розвитку освітніх засад підготовки соціальних працівників до застосування розвивальних технологій тощо.

   У роботі конференції взяли участь науковці провідних вузів України і зарубіжних країн, зокрема, університету Миколаса Ромеріса (м.Вільнюс, Литва), Батумського державного університету імені Шота Руставелі (м.Батумі. Грузія), представники громадських організацій та державних структур, аспіранти і студенти. Своїми поглядами на сучасні проблеми соціальної роботи поділилися науковці Д.Александров, А.Гірняк, К.Берідзе, Л.Люта, Т.Семигіна, Н.Чернуха, Ю.Швалб. Зокрема, Ketevan Beridze ( Ph.D Degree in Psychology, Associate Professor, Department of social sciences, Batumi Shota Rustaveli State University) у своїй доповіді, виголошеній українською мовою, розкрила особливості соціально-психологічної підтримки українських біженців у Грузії. Професор Андрій Гірняк (завідувач кафедри психології та соціальної роботи Західноукраїнського національного університету) проаналізував формопрояви  адиктивної поведінки  молодіжної субкультури ПВК «Редан» в умовах війни. Досить змістовними були виступи представників громадських організацій – А. Бочарнікової (координаторка з розвитку соціального підприємництва у Future Development Agency) про значущість соціального підприємництва у відновленні України, В.Дибайло (директор Міжнародної благодійної організації «Партнерство Кожній дитині») про систему альтернативного догляду дітей. У процесі роботи конференції відбулися змістовні дискусії за тематикою виголошених доповідей.

   На засіданні круглого столу «Підготовка психологів до роботи в соціальних проектах, програмах та соціально-орієнтованих організаціях» (модератор – професор, доктор психологічних наук Ю.Швалб)  було обговорено низку тем, актуальних для  сучасної соціальної роботи, пов’язаних з готовністю психологів до діяльності в соціально-орієнтованих організаціях, створенні та участі в проектах та програмах.

   Учасники конференції та круглого столу відзначили своєчасність і значущість обговорюваних проблем, окреслили напрямки подальших теоретичних напрацювань та втілення їх у практичну діяльність галузей, пов’язаних з соціальною роботою.