1 квітня 2024 року студенти груп СРСП-12 (освітня програма «Соціальна педагогіка») та СР-21 (освітня програма «Соціальна робота») взяли участь у заході на тему: «Християнські принципи толерантності та терпимості»,приуроченому Міжнародному дню права на встановлення істини щодо грубих порушень прав людини та гідності жертв, який відзначаємо щороку 24 березня. Генеральною асамблеєю ООН дату обрано символічно, оскільки саме цього дня у 1980 році було вбито Архиєпископа Оскара Арнульфо Ромеро після того, як він засудив порушення прав людини.
Захід проведено на базі читального залу ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради у межах засідання правового клубу «Діалог». Ведучі наголосили: війна ставить перед українським суспільством усе нові й нові виклики, зокрема порушення прав людини та прояви насильства в зоні воєнного конфлікту: катування населення на тимчасово окупованих територіях, примусова депортація дітей на територію рф, страти цивільного населення, сексуальні злочини, чим порушуються норми міжнародного права.
Запрошений на захід священнослужитель Івано-Франківського храму Різдва Христового УГКЦ отець Ігор Тузик зазначив, що російсько-українська війна піднесла на новий рівень питання толерантності та терпимості у нашому суспільстві, поваги до інших людей, до людей з фізичними, психологічними чи моральними вадами. Та все ж де закінчується межа толерантності та терпимості в умовах воєнної агресії? Чи є толерантність християнською чеснотою? Як бути толерантними і терпимими до тих, хто сьогодні намагається порушити територіальну цілісність Української держави, знищує українську націю? Як християнські цінності та терпимість можуть допомогти зменшити конфлікт та сприяти врегулюванню? Як підтримати людську гідність в умовах війни з погляду християнських принципів? Як врівноважити істину, терпимість і толерантність?… Ці та інші актуальні питання сьогодення стали предметом розгляду й обговорення.
Під час дискусії отець Ігор емоційно, легко, доступно дискутував зі студентами про терпимість у сучасному світі, про принципи дотримання християнських цінностей, які є базою демократичного правового суспільства. Студенти активно включалися в дискусію. Кожен із них відкрив для себе по-новому закони толерантності, переосмислив власні погляди.
Доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Надія Сабат закцентувала на вагомій місії працівників соціальної сфери у повоєнній відбудові України, наголосила на важливості збереження демократії та верховенства права.
Учасники дійства переглянули відеоролики «Старий і мімоза», «Добро починається з тебе!», «Ми маємо формувати толерантність до людей з інвалідністю, зокрема до героїв війни» та ознайомилися з тематичною виставкою «Християнські принципи толерантності й терпимості».
Захід сприяв усвідомленню майбутніми працівниками соціальної сфери права усіх людей на правду, адже щоденна робота соціальних працівників пов’язана з турботою про людей, зокрема, про те, щоби права людини дотримувалися.
Щиро дякуємо за запрошення і тривалу співпрацю провідному бібліотекареві Майї Шегді, отцеві Ігореві Тузику, всім учасникам дійства. Разом до Перемоги!