Упродовж шести тижнів студенти спеціальності 6.010106 «Соціальна педагогіка» проходили виробничу практику у закладах освіти. Базами практики виступили п’ять шкіл м. Івано-Франківська, зокрема, ЗОШ №16, гімназія №2, школа – ліцей №23, спеціалізована школа №11.
Метою виробничої практики було: поглиблення та узагальнення теоретичних знань отриманих в університеті; ознайомлення із сучасними методами та формами роботи соціального педагога з учнями, батьками, педагогічним колективом, робота з документами, проведення та аналіз діагностичних методик, тренінгових занять, виховних та профорієнтаційних заходів; вдосконалення професійних умінь.
В процесі проходження практики майбутні соціальні педагоги мали змогу приміряти на себе роль соціального педагога, ознайомитися практично з колом професійних обов’язків та завдань, які на нього покладаються. Основне завдання соціального педагога в ЗОШ – створити умови для успішної соціалізації та адаптації дитини, допомогти виразити себе, свої бажання, емоції, розкрити здібності. Яким чином вирішиться це завдання – залежить від професійних умінь соціального педагога, які формуються у закладі вищої освіти в процесі теоретичної та практичної підготовки.
Педагогічна практика у школі є незамінним джерелом досвіду, адже, саме на практиці студенти вчаться творчо застосовувати науково-теоретичні знання здобуті в освітньо-виховній діяльності, сприяє поглибленню та закріпленню теоретичних знань, вдосконаленню практичних умінь та навичок.
Під час практики студенти провели ряд заходів, як-от: інформаційно-ознайомлювальне заняття на тему: “Інтернет залежність як актуальна проблема сучасності’’; класна година “Шлях до успіху”; інтерактивне заняття “Мистецтво спілкування”; тренінгове заняття з елементами майтер класу “Успішне майбутнє у твоїх руках”; класна година “Безпечна павутина”; година спілкування “Булінг та кібербулінг”. Теми заходів підбиралися відповідно до потреб учнів та проблем, які існують в суспільстві.
Допомогти дитині знайти себе, компенсувати соціальне неблагополуччя, знайти нових друзів та однодумців – головне завдання соціального педагога в ЗОШ. Тож успіхів Вам, дорогі наші студенти у цій нелегкій, але такій потрібній справі.