Одним із напрямів виховної роботи зі студентами є формування почуття патріотизму, національної гідності, мужності, національної свідомості та гордості за свою Батьківщину. Цьому сприяє ініційована Наталією Сабат систематична участь майбутніх соціальних педагогів та працівників у засіданнях молодіжного правового дискусійного клубу «Діалог», що відбуваються в приміщенні читального залу центральної бібліотеки МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради.
10 жовтня 2019 р. студенти 1 курсу спеціальності «Соціальна робота» (групи СР-11, СРСП-12) стали учасниками правового ток-шоу «Життя після війни: права учасників АТО та ООС в Україні». Захід був присвячений Дню захисника України з метою виховання почуття гордості до історичного минулого своєї держави, шанобливого ставлення до українських воїнів – захисників України, добровольців та волонтерів, які боронять українські землі як на Сході, так і в тилу.
Для обговорення даної теми на засідання запрошені фахівці:
– начальник відділу правової роботи, правової освіти Головного територіального управління юстиції Івано-Франківській області Левкун Ярослав Антонович;
– представники Департаменту соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради–начальник відділу персоніфікованого обліку – Проців Наталія Зиновіївна та головний спеціаліст відділу по зв’язках з громадськістю інформаційного центру для учасників АТО та ООС – Яцура Наталія Богданівна;
– добровольці, справжні патріоти нашої держави, які відстоюють незалежність країни не тільки за статтями, правами та обов’язками Конституції України, а й за покликом душі, відданості, любові до своєї Батьківщиниучасники антитерористичної операції – Кучарик Володимир Петрович і Данилюк Михайло Ярославович.
На заході особливу увагуприділено проблемі соціальної адаптації, реалізації та захисту прав учасників АТО та ООС, членів їх сімей та постраждалих внаслідок зазначеної операції. Звернено увагу, що українське законодавство містить чимало актів, якими в різній мірі передбачено пільги для учасників бойових дій та шляхи їх вирішення. Центральне місце серед нормативних актів у цій сфері займає Закони України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та іншими нормативними актами.
Кульмінацією заходу стали виступи військовослужбовців Кучарика Володимира Петровича та Данилюка Михайла Ярославовича, небагатослівні, але відверті й конструктивні. Добровольці з готовністю відповідали на питання студентів.Ярослав Левкун зауважив: «Безперечно, кожен має знати свої права і свободи, вміти користуватися ними. В разі порушення прав захисників України необхідно знати контактні гарячі лінії, контактні центри допомоги учасникам АТО, порядок звернення для захисту своїх прав, спираючись на нормативно-правові документи, законодавчі акти, згідно Конституції України».
Представники Департаменту соціальної політики змістовно прокоментували пакет соціальних гарантій та пільги учасників АТО та ООС в Україні, навели яскраві ілюстрації конкретних епізодів. Відмітили, що особливо актуальним і гострим залишається питання забезпечення житлом військовослужбовців, коротко інформували про шляхи його вирішення.
Особливої емоційності заходу надав мультимедійний супровід із використанням композицій «Пливе кача», «В той день, коли закінчиться війна».
Насамкінець студенти мали змогу ознайомитися з літературою із обговорюваного питання, що була представлена на тематичній виставці «Життя після війни».