Упродовж 16-17 травня 2023 р. у Любліні працював Самоврядний Конгрес Ініціативи Тримор’я. Захід пройшов під почесним патронатом Президента Республіки Польща Анджея Дуди. Наш університет представляли завідувач кафедри обліку і оподаткування професор Іван Баланюк, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Наталія Сабат, професор кафедри теоретичної та прикладної економіки Діана Шеленко.
Конгрес є міжнародним економічним заходом, що об’єднує представників органів державного управління, місцевого та регіонального самоврядування, науки та бізнесу 12 країн-учасниць Ініціативи «Тримор’я» (Австрія, Болгарія, Естонія, Латвія, Литва, Польща, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Хорватія та Чехія), а також представників стратегічних партнерів (Європейський Союз, США, Німеччина) та регіональних партнерів з країн Центральної та Східної Європи.
З привітальним словом на конгресі виступили: Анджей Дуда – Президент Республіки Польща; Ельжбета Барбара Вітек – Маршал Сейму Республіки Польща.
Під час конгресу представники органів місцевого самоврядування обговорили практичний вимір Ініціативи трьох морів – міжнародної економічної та інфраструктурної співпраці, що об’єднує країни Європейського Союзу та Україну, які розташовані поблизу Балтійського, Чорного й Адріатичного морів. Головною темою цьогорічного конгресу було питання
безпеки. Дискусії і розмови, організовані в рамах конгресу, стосувалися також Європейської інтеграції та відбудови України.
Також було підписано угоду про створення Мережі університетів Тримор’я, учасниками якої стали університети Львова та Рівного https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/powstala-siec-uniwersytetow-trojmorza-inicjatywie-patronuje-minister-edukacji-i-nauki. У своєму виступі Пшемислав Чарнек, міністр освіти і науки Республіки Польща, наголосив на важливості
угоди та перспективах, які відкриваються завдяки її підписанню.
Конгрес Ініціативи Тримор’я є важливим чинником у відбудові та відновленні нашої держави, яка зараз протистоїть агресії рф, відстоює своє місце на міжнародній арені. Україна є носієм унікального досвіду протистояння гібридним загрозам, здатна генерувати нові знання і може їх експортувати у глобальний світ. Досвід, знання та позитивні практики експертів – це рекомендації для ефективних рішень, пошуку нових технологій, які науковці кафедр спільно з практиками імплементуватимуть у процесі повоєнної відбудови України.
Детальніше з програмою конгресу можна ознайомитися за покликанням: https://congress.lubelskie.pl/agenda-2023/