27 березня 2024 року відбулася звітна конференція з виробничої практики за фахом студентів 1 курсу ОР магістр ОП «Соціальна педагогіка» денної та заочної форм навчання.
Звітна конференція розпочалася привітальним словом до здобувачів вищої освіти факультетського керівника практики Роксоляни ЗОЗУЛЯК-СЛУЧИК. На вагомості практичної підготовки для майбутніх фахівців у соціальній сфері та різноаспектності ролей, які виконували на базах практики
здобувачі вищої освіти наголосила Галина МИХАЙЛИШИН. Надія Сабат підкреслила важливість проведення емпіричних досліджень у процесі практичної підготовки на відповідних базах практики.
Захист практики розпочала Ірина Князевич, котра у презентації розкрила основні напрями роботи в ролі соціального педагога Івано-Франківського міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Дивосвіт». Вона наголосила, що це комунальний заклад денного перебування дітей та молоді з функціональними обмеженнями віком від 7 до 35років.
Метою діяльності закладу є відновлення та підтримка фізичного та психічного стану, адаптація та інтеграція у суспільство дітей і молоді з функціональними обмеженнями. Магістрантка продемонструвала у презентації цікаву практику виготовлення 3D-аплікації «Садок вишневий коло хати» приурочену 210 річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.
Свою діяльність у ролі фахівця із соціальної роботи у Стрийському міському центрі надання соціальних послуг, який є комунальним закладом із надання соціальних послуг сім’ям/особам, які перебувають в складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, продемонструвала у презентаційній формі магістрантка Анна Романик. Вона розповіла про свою участь у акції на підтримку людей із синдромом Дауна «Lots of Soks» приурочену до Міжнародного дня людей із синдромом Дауна.
Віктор Полторацький презентував свою багатофункціональну роботу у ролі соціального працівника в Івано-Франківському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Валентина Дем’янек поділилися своїм досвідом проведення інформаційної сесії у закладах середньої освіти «ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ ТА ДІТИ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА» у рамках проходження практики на базі центру соціальних послуг Лисецької селищної ради.
Тетяна Мацайло проходила практику на базі Ліцею № 11, міста Івано-Франківськ у ролі соціального педагога. У закладі середньої освіти магістранта проводила різноманітні майстер класи, тренінги та діагностику з учнями різних класів.
У процесі проходження виробничої практики студенти виконали завдання, які визначено в програмі практики.
За твердженнями доповідаючих, рефлексія, а також емоції від практики позитивні, що дало поштовх для майбутнього професійного зростання та вдосконалення.
З прикінцевим словом виступила гарант ОП «Соціальна педагогіка» ОР магістр Оксана ПРОТАС. Вона наголосила, що виробнича практика є важливою складовою у загальній структурі підготовки фахівця та дає можливість перевірити сформованість компетентностей освітньої та професійної
кваліфікації за спеціальністю. У процесі практичної діяльності студенти мали змогу поглибити і розширити набуті під час навчання знання та інтегрувати їх у практику, ширше ознайомитися зі специфікою майбутньої професії. Магістранти мали змогу налагодити взаємодію з різними групами клієнтів, вдосконаливши свої професійні вміння і навички, творчо самореалізовуватися. На завершення Оксана ПРОТАС побажала успіхів у всіх творчих починаннях.