Похід в музей визвольної боротьби

31 жовтня студенти групи СР-10 разом із академнаставником Сабат Н. В. відвідали Івано-Франківський обласний музей визвольної боротьби ім. С. Бандери (вул. Тарнавського, 22), у якому представлені документальні, речові матеріали, що охоплюють період від ХІ до ХХ ст. і правдиво висвітлюють події визвольної боротьби жителів Прикарпатського краю за незалежність України.

Студенти ознайомилися з експозицією музею, що розташована в чотирьох залах. Матеріали першого залу присвячені історії протистояння галицьких князів іноземним загарбникам, появі опришківського руху, ролі греко-католицької церкви у збереженні самобутності українського народу.

Експозиція, розташована у другому залі, розповідає про створений 1914 р. Легіон УСС, що згодом стане ядром Галицької Армії – збройної сили новоствореної ЗУНР. Окремі розділи музейної експозиції присвячені подіям, які відбувалися після поразки у визвольній боротьбі – 1918-1921 рр.

Третій зал присвячений збройній боротьбі УПА, яка в умовах бездержавності вела боротьбу проти сталінського режиму. Зацікавлення відвідувачів викликає колекція листівок і журналів, які розповсюджувала служба пропаганди УПА та ОУН, а також світлини, зброя.

Окрема частина експозиції присвячена українським політичним в’язням. Вона представлена картою тюрем СРСР, предметами побуту в’язнів. Значна увага приділяється й українському дисидентському руху. Численні світлини, документи, особисті речі учасників підпілля доповнюють загальну картину руху.

Наприкінці студенти висловили подяку блискучому екскурсоводу п. Василеві за цікаво подані ним історичні події.