Засідання підсекції соціальної педагогіки та соціальної роботи за участю викладачів

     3 квітня в межах звітної наукової конференції ПНУ за 2023 рік відбулося засідання підсекції соціальної педагогіки та соціальної роботи за участю викладачів. З вітальним словом до присутніх звернулася заступник декана педагогічного факультету з наукової роботи професор Оксана Цюняк, яка відзначила активну участь кафедри у науковій роботі та житті факультету загалом, своєчасність подання інформації; закцентувала на актуальності й високому рівні виступу професора кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Оксани Протас на пленарному засіданні педагогічного факультету.

Учасники обговорили питання професійної підготовки майбутніх фахівців соціальної сфери та місця в ній «soft skills», комунікативних стратегій і тактик під час вербальної взаємодії, освітньої безбар’єрності, співпраці з недержавними організаціями; ролі сучасного викладача вищої школи у системі студентоцентрованого навчання; збереження ментального здоров’я як викладачів, так і здобувачів освіти, значення в цьому процесі арттерапії, консультативної роботи. У виступах викладачі також висвітлили соціальні проблеми ВПО із зони військового конфлікту на території України, соціальну політику щодо цієї категорії осіб.

На засіданні підсекції викладачі висвітлили свої наукові досягнення і взяли активну участь в обговоренні доповідей та перспектив подальшого розвитку наукової роботи на кафедрі. Пріоритетними напрямами визначено продовження роботи над кафедральною темою; організацію та проведення ІІ міжнародної конференції; підготовку майбутніх фахівців соціальної сфери до
впровадження інноваційних технологій у професійній діяльності; соціальної роботи з клієнтами, які перебувають у складних життєвих обставинах та ін.

Варто відзначити активну участь викладачів кафедри у програмах міжнародної академічної мобільності. Так, своїм досвідом щодо участі у грантовій стипендіальній програмі імені Лейна Кіркланда поділилася доцент Наталія Сабат. Доповідач також провела з учасниками терапевтичні техніки, які вона застосовує у роботі зі здобувачами вищої освіти, та наголосила на їхній ефективності для покращення емоційного стану особистості.

Засідання підсекції проведено на високому професійному та науковому рівні. Виступи учасників супроводжувалися жвавими обговореннями й дискусіями. На завершення відзначено високий рівень доповідей, багатогранність наукових інтересів учасників дійства. Наголошено на необхідності долучення до активної творчої наукової діяльності та участі в конференціях різного рівня здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти.