Викладачі кафедри Надія Сабат, Наталія Сабат, Ірина Комар, Віталія Яремчук, Оксана Ворощук, Галина Лемко разом зі студентами першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти 20 жовтня взяли участь у занятті університетської школи академічної доброчесності. Захід пройшов у форматі онлайн та був приурочений Міжнародному дню академічної доброчесності (21 жовтня) й Міжнародному дню боротьби з роботами на замовлення (20 жовтня). Основна тема – «Академічна доброчесність та її вимоги щодо кваліфікаційних робіт (технологічний аспект)».
Модератор зустрічі, голова Комісії з питань етики та академічної доброчесності ПНУ, професор Олег Жерноклеєв нагадав учасникам про базові поняття академічної доброчесності.
Про те, у чому конкретно полягає так звана «перевірка на плагіат» студентських кваліфікаційних робіт і як правильно використовувати джерела інформації, писати текст роботи – доступно й на практичних прикладах розповів ще один спікер онлайн-семінару, кандидат фізико-математичних наук, заступник директора Наукової бібліотеки Роман Дзумедзей. Він також відповів на численні запитання щодо попередніх і самостійних перевірок текстів, потенційних проблем, пов’язаних із використанням власних праць («самоплагіатом»), тощо. Слід відзначити, що в Прикарпатському університеті всі 100% бакалаврських і магістерських робіт проходять перевірку на рівень унікальності рекомендованими МОН програмами «Unicheck» та «Plagiat.pl». Така перевірка для здобувачів освіти є безкоштовною.